– شركتهاي سازنده هواپيما

– سازندگان سيستم‌هاي الكترونيكي و اویونیکی

– شركت‌هاي فروش و اجاره هواپيما

– موسسات سرمايه‌گذاري هوايي

– شركت‌هاي سازنده قطعات يدكي

– سازندگان وسایل زميني فرودگاهي

– خطوط هوايي / ايرلاين‌ها

– سازندگان آشيانه‌ها

– شركت‌هاي خدمات فرودگاهي

– سازندگان سرگرمي‌هاي حين پرواز

– سازندگان سيستم‌هاي خدمات زميني

– سازندگان سيستم‌هاي مخابرات حين پرواز

– شركت‌هاي بازرگاني هوايي

– سازندگان آلات دقيق

– مراكز توزيع و فروش خدمات هوايي

– موسسات بيمه

– سازندگان سيستم‌هاي الكترونيكي هوايي

– سازندگان سيستم‌هاي روشنايي هوايي و فرودگاه‌ها

– سازندگان سيستم‌ها و ادوات كابين

– سازندگان سيستم‌هاي ايمني – حفاظتي

– خدمات کترينگ

– مخابرات هوايي

– دانشگاه‌ها و كالج‌هاي هوايي

– شبيه‌سازي هوايي

– سازندگان و طراحان قطعات هوايي

– سازندگان ابزار و ادوات دقيق

– مشاورين صنايع و حمل و نقل هوايي سيستم‌ها و نرم‌افزارهاي آموزشي

– سازندگان سخت افزارهاي هوايي

– موسسات آموزش هوايي

– طراحان نرم افزارهاي هوايي و فناوري اطلاعات

– شرکت‌های مدیریت خدمات مدیریت هواپیما

– شرکت‌های توزیع‌کننده اویونیک، خدمات

– موسسات و سازمان‌ها

– فرودگاه‌ها و مسئولین فرودگاهی

– تولیدکنندگان برق کمکی هواپیما

– شرکت‌های خدمات فروش هوایی

– کابین- تجهیزات سمعی بصری کابین هواپیما

– طراحی متعلقات هوایی و مهندسی

– سازندگان مواد کامپوزیت

– خدمات کامپیوتر و نرم‌افزار

– ساختمان و خدمات مهندسی

– خدمات مشاوره‌ای

– سازندگان سیستم‌های الکتریکی

– تولیدکنندگان موتور

– قطعات موتور و متعلقات

– تولیدکنندگان تجهیزات عرشه پرواز

– تولیدکنندگان سیمیلاتور پرواز

– خدمات فاینانس و امور مالی

– حمل و نقل زمینی

– فروش، طراحی و ساخت آشیانه

– کابین هوایی

– ایستگاه‌های تعمیرات و بازسازی

– ارتباطات ماهواره‌ای

و دیگر تامین‌کنندگان خدمات هوایی

در جریان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران نمایش‌های هوایی نیز اجرا خواهد گردید. شرکت‌های علاقمند می‌توانند با اعلام قبلی (حداکثر تا یک ماه قبل از برگزاری نمایشگاه) و هماهنگی با ستاد برگزاری نمایشگاه نسبت به مشارکت در انجام نمایش‌های هوایی مبادرت نمایند.

کتاب ویژه نمایشگاه منحصراً توسط برگزارکننده نمایشگاه منتشر می‌شود. شرکت‌کنندگان بایستی فرم مربوط را به زبان‌های فارسی و انگلیسی، تا یک ماه قبل از نمایشگاه، تکمیل و به دبیرخانه نمایشگاه ارسال نمایند. اطلاعات مربوط به شرکت‌کنندگان نباید بیش از ۲۰۰ حرف باشد. مسئولیت هرگونه نقض ناشی از تکمیل آن برعهده شرکت‌کننده می‌باشد.

*درج اطلاعات در کتاب رسمی نمایشگاه، رایگان می‌باشد.

از کلیه علاقه مندان به مشارکت در نهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران تقاضا می‌شود پس از انتخاب غرفه (آزاد) مورد نظر و تکمیل فرم های ثبت نام و دریافت کد پیگیری به چاپ آنها مبادرت ورزیده و پس از مهر و امضا مجاز نسبت به ارسال آنها به دبیرخانه اقدام نمایید.


تسهیلات ویژه:

۱. پیرو تفاهم نامه نمایشگاه هوایی و اتحادیه ی صنایع هوایی و فضایی، اعضای اتحادیه می توانند با ارائه معرفی نامه از تخفیف ۳۰ درصدی ثبت نام نمایشگاه برخوردار شوند.

۲. شرکت‌های دانش بنیان حداکثر تا پایان آبان ماه ۱۳۹۷ فرصت دارند جهت دریافت تسهیلات مشارکت در نهمین نمایشگاه هوایی ایران به قسمت ثبت نام سامانه غزال مراجعه نمایند.

فضای داخل سالن

Ÿ با غرفه‌سازی استاندارد (حداقل ۱۸ متر مربع) هر متر مربع ۱،۷۰۰،۰۰۰ ریال. شامل پانل اطراف، موکت، ۱ عدد میز، ۲ عدد صندلی، ۱ عدد سطل زباله، ۳ عدد لامپ ۱۰۰ وات، یک عدد پریز برق ۵ آمپر/۲۲۰ ولت تک فاز، درج نام شرکت در پیشانی غرفه.

Ÿ فضای داخل سالن بدون غرفه‌بندی (حداقل ۳۶ متر مربع) هر متر مربع ۱،۶۰۰،۰۰۰ ریال

(هزینه ساخت و نصب غرفه به عهده متقاضی است)

شرکتهایی که نیاز به غرفه نمایش در فضای باز یا نمایش هواپیما دارند می بایست درخواست و طرح خود را برای دبیرخانه ارسال و دبیرخانه پس از بررسی،  قیمت فضای درخواستی را اعلام می نماید.

اطلاعات و مقررات ‌ثبت نام

پس از انتخاب غرفه و تکمیل فرمهای ثبت نام، خریدار می بایست ظرف مدت ۷۲ ساعت نسبت به پرداخت وجه غرفه و  اخذ رسید مربوطه از دبیرخانه اقدام نماید. بدیهی است در صورتیکه وجه مربوطه در زمان مقرر پرداخت نگردد، غرفه از حالت رزرو موقت خارج خواهد گردید.

– شرکت‌کنندگان منتخب پس از اعلام برگزارکننده موظفند مبلغ پرداختی را به حساب شماره۰۱۰۰۷۴۱۱۲۶۶۰۰ بانک کارآفرین کیش، شعبه مرکزی و شماره شبا ۱۸۰۵۳۰۰۰۰۰۰۰۱۰۰۷۴۱۱۲۶۶۰۰ IR، یا شماره حساب  ۲۰۱۰۰۰۱۱۹۰۷۶۰۱ بانک پارسیان و شماره شبا IR180540200820100011907601 به نام شرکت نمایشگاه‌های هوایی پارس کیش، واریز و رسید آن را در موعد مقرر به برگزارکننده (دبیرخانه نمایشگاه مذکور) تسلیم نمایند.

– هزینه آب و برق و تلفن و خدمات اضافی مطابق با مصرف متقاضی محاسبه و دریافت می‌گردد.

– به آن دسته از متقاضیانی که صد در صد پرداخت را در موعد مقرر انجام داده باشند اجازه مشارکت داده خواهد شد.

– برگزارکننده می‌تواند از تحویل کالاها و اموال آن دسته از شرکت‌کنندگانی که به هر دلیل نسبت به تسویه بدهی خود در موعد مقرر اقدام نکرده باشند تا زمان استیفای کامل حقوق خود خودداری نماید.

– انصراف شرکت‌کننده از مشارکت در نمایشگاه تا تاریخ ۵ مهر ماه ۱۳۹۷ با کسر ۲۰ درصد از کل مبلغ پرداختی مجاز می‌باشد. در صورت انصراف تا مدت باقیمانده به گشایش نمایشگاه شرکت‌کننده هیچ حقی نسبت به مبالغ پرداخت شده ندارد.

– در صورت بروز هرگونه حادثه خارج از اختیار و کنترل برگزارکننده که منجر به عدم برگزاری نمایشگاه گردد و یا در نحوه برگزاری آن خلل وارد آید، شرکت‌کننده حق اعتراض و درخواست استرداد وجوه پرداختی را نخواهد داشت.

– نمایش یا عرضه کالاهایی که مخالف و معارض با شئونات جمهوری اسلامی ایران باشد ممنوع است.

– مسئولیت حفظ و نگهداری کالا از هنگام ورود کالا تا خروج آن از محوطه نمایشگاه، در طول ساعات کار و باز بودن درب سالن و بازدید از نمایشگاه برعهده شرکت‌کنندگان است اما در خارج از ساعات مذکور حفظ و نگهداری کالا برعهده برگزارکننده می‌باشد.

– نمایش و یا عرضه محصولات و بروشور و بسته‌های تبلیغاتی با عنوان مجعول خلیج و … ممنوع می‌باشد.

– شرکت‌کنندگان می‌توانند پس از کسب موافقت کتبی برگزارکننده به نمایش عملی کالاها و ماشین‌آلات خود اقدام نمایند. رعایت کلیه اقدامات احتیاطی در این موارد برعهده شرکت‌کننده بوده و برگزارکننده در این مورد مسئولیتی نخواهد داشت. شرکت‌کنندگان ملزم به جبران هر نوع خسارت احتمالی ناشی از نمایش عملی کالاها و ماشین‌آلات خود به تشخیص مقامات ذیصلاح می‌باشند.

– حضور شرکت‌کنندگان و یا نمایندگان مطلع آنها در طول ساعات بازدید از نمایشگاه جهت پاسخگوئی به سؤالات و مراقبت از اموال الزامی است.

– در صورتیکه شرکت‌کننده خود راساً اقدام به ساخت غرفه نماید، باید نقشه‌های ساخت غرفه را ۲۰ روز قبل از گشایش نمایشگاه به برگزارکننده تحویل دهد. همچنین موظف است نسبت به معرفی پیمانکار ساخت غرفه خود به برگزارکنند اقدام و تائیدیه دریافت نماید و بعد از تایید برگزارکننده و پرداخت چک تضمین (۵۰ درصد کل هزینه مشارکت در نمایشگاه) به عنوان ودیعه به برگزارکننده برای تخلیه غرفه و سالن اقدام به ساخت نماید.

– چنانچه شرکت‌کننده بخواهد در طرح ارائه شده اصلاحات یا تغییراتی انجام دهد باید نظر موافق برگزارکننده را جلب نماید.

– کلیه عملیات اجرایی، چیدن کالا و آرایش و آماده‌سازی غرفه‌ها باید ۲۴ ساعت قبل از افتتاح نمایشگاه به اتمام برسد و کلیه وسائل اضافی و صندوق‌های خالی از محوطه نمایشگاهی خارج گردد.

– شرکت‌کننده مکلف است خسارات وارده به تجهیزات، غرفه، سالن یا محوطه نمایشگاه را بر طبق ارزیابی کارشناسان به برگزارکننده پرداخت نماید.

– برگزارکننده نظافت کلی نمایشگاه را برعهده خواهد داشت. شرکت‌کنندگان مسئول نظافت غرفه‌های خود می‌باشند که  همه روزه بایستی قبل از شروع ساعت بازدید انجام گیرد.

– برای ورود مشارکت‌کنندگان و کارکنان غرفه‌ها به محوطه نمایشگاه جهت برپایی یا اداره غرفه در طول نمایشگاه کارتهای مخصوصی صادر و به طور رایگان به آنان واگذار می‌شود. تعداد کارت‌های مذکور براساس سطح زیر پوشش هر غرفه و طبق جدول زیر صادر خواهد شد. لازم است با در دست داشتن کد پیگیری ، نسبت به تکمیل فرم کارت شناسایی غرفه داران حداکثر تا یک ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام نمایید.

– الصاق کارت شناسايي در طول مدت نمايشگاه الزامی می‌باشد.

– کارت شناسایی به هیچ عنوان قابل واگذاری به غیر نمی‌باشد.

– رعايت شئونات اسلامی برای تمامی غرفه‌داران نمايشگاه الزاميست.

– حضور در غرفه از زمان بازگشايي سالن تا زمان بسته‌شدن سالن الزاميست

تعداد کارت غرفه‌داران (بر اساس متراژ)

 

متراژ تعداد
18 مترمربع 2 عدد
18  تا 24 مترمربع 3 عدد
24  تا 50 مترمربع 4 عدد
50  تا 100 مترمربع 6 عدد
  100 تا 150 مترمربع 8 عدد
  150 تا 300 مترمربع 10 عدد
 300 تا 500 مترمربع 12 عدد
 500 تا 800 مترمربع 14 عدد
800 تا 1000 مترمربع 16 عدد
1000 مترمربع به بالا 20 عدد

– شرکت‌کنندگان مسئول حفظ و نگهداری اقلام نمایشی، کالاها و وسائل خود می‌باشند و ضروری است غرفه‌ها، کالاهای نمایشی و وسائل و لوازم شخصی و کارکنان خود را در مقابل خسارات آتش‌سوزی، اتفاقات، تصادفات و سایر خطرات بیمه نمایند.

– شرکت‌کننده مسئول اتفاقات و تصادفات وارده به کارکنان خود و یا افراد ثالث بوده و برگزارکننده در این زمینه تعهدی ندارد.

– شرکت‌کنندگان موظفند هرگونه اشیای قابل اشتعال از قبیل جعبه و کارتن‌های خالی و وسائل بسته‌بندی را از محل سالن‌های نمایشگاه خارج نمایند و از نگهداری آنها در مسیر کابلهای برق و پشت پانلها اکیداً خودداری نمایند. به منظور نگهداری این قبیل اجناس از طرف برگزارکننده مکانی در نظر گرفته خواهد شد.

– جبران خساراتی که در نتیجه اهمال شرکت‌کننده وارد شود بطور کامل برعهده شرکت‌کننده خواهد بود.

– نگهداری چراغ‌های بدون حفاظ و یا وسائل شعله‌زا و آتش‌زا در درون غرفه و سالن نمایشگاه ممنوع و همچنین نگهداری هرگونه وسائل آتش‌زا مانند نفت، بنزین، تینر، الکل و . . .  بدون هماهنگی قبلی با برگزارکننده و اخذ مجوز کتبی ممنوع می‌باشد.

– ورود کلیه کالاها از سرزمین اصلی به جزیره کیش مجاز است.

– خروج کلیه کالاهایی که از سرزمین اصلی به جزیره کیش وارد شده‌اند تنها با ارائه برگه اظهارنامه گمرکی و برگه بارنامه هوایی یا دریایی که در هنگام ورود به جزیره، اخذ شده است امکان‌پذیر می‌باشد.

– در مورد ورود کالا از طریق مسیر هوایی به جزیره کیش، کلیه شرکت‌کنندگان موظفند علاوه بر رعایت بند فوق، فهرست کاملی از نوع کالا، تعداد، وزن و نام کشور تولیدکننده را حداکثر تا ۱۵ روز قبل از ورود کالا، به دبیرخانه نمایشگاه ارسال نمایند. کالاهای ساخت خارج که از داخل به جزیره کیش حمل می‌گردد بایستی فهرستی از این قبیل کالاها به گمرگ کیش ارائه گردد تا هنگام عودت آنها به داخل کشور مشکلی ایجاد نشود.

– ورود و خروج کالاها به داخل نمایشگاه بایستی با نظارت و براساس دستورالعمل‌های برگزارکننده صورت پذیرد.

– پرداخت کلیه هزینه‌ها و هماهنگی آن جهت حمل و ترخیص کالا از گمرک به محل نمایشگاه به عهده شرکت‌کننده می‌باشد.

– برگزارکننده بمنظور هماهنگی و اقدام بموقع یک پیمانکار را بعنوان کارگزار حمل و نقل و امور گمرکی معرفی می‌نماید.

– شرکت‌کنندگان مجاز به تبلیغ برای کالاهای خود از طریق تبلیغات منفی برای کالاهای مشابه سایر شرکت‌کنندگان یا رقبای تجاری خود نیستند.

– نصب هرگونه بلندگو و یا وسائل دیگری که موجب مزاحمت سایر شرکت‌کنندگان را فراهم نماید یا سبب مختل‌شدن نظم سالن و تردد گردد اکیداً ممنوع است و در موارد استثنایی کسب موافقت قبلی برگزارکننده ضروری است.

– برگزارکننده حق دارد از هر قسمت نمایشگاه عکس و یا فیلم تهیه کند و این عکسها ممکن است برای درج در انتشارات نمایشگاه مورد استفاده قرار گیرد و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه هیچگونه ادعایی از بابت حق‌الامتیاز نخواهند داشت.

– عکاسان و خطاطان مجاز به گرفتن عکس، فیلم یا انجام خطاطی در نمایشگاه نیستند مگر با موافقت قبلی و کتبی برگزارکننده و با رعایت شرایط و ضوابط مقرر.

– شرکت‌کنندگان مجاز به نصب هیچگونه شعار، تابلو و نوشته بر روی دیوارهای نمایشگاه و خارج از محوطه غرفه خود نمی‌باشند.

– نمایش کالاهای خارجی و یا تبلیغ برای آنها از هر طریق در غرفه‌هایی که جهت نمایش کالاهای داخلی در اختیار شرکت‌کننده، قرار گرفته ممنوع است. در صورت مشاهده هر یک از موارد فوق مشارکت شرکت‌کننده، مشارکت خارجی تلقی شده و هزینه‌های غرفه به صورت ارزی محاسبه و مابه‌التفاوت اجاره آن دریافت خواهد گردید.

– نصب هرگونه بیلبورد و بنر در فضاهای عمومی سالن و یا محوطه ورودی نمایشگاه می‌بایستی با هماهنگی برگزارکننده انجام پذیرد.

– شرکت‌کننده رأساً مجاز به استفاده از برق سالن بدون مجوز مسئولین برق نخواهند بود و در صورت نیاز به برق بیشتر پس از پرداخت هزینه‌های مربوط نسبت به نصب برق لازم توسط مسئولین برق اقدام خواهد شد.

– نصب و استفاده از برق سالن فقط از سوی مسئولین فنی و برق انجام می‌پذیرد.

ورود مستقیم از خارج از کشور به جزیره کیش نیاز به اخذ ویزا ندارد ولی آن دسته از میهمانان خارجی که ابتدا به سرزمین اصلی وارد شوند و یا بعد از نمایشگاه قصد ورود به دیگر مناطق کشور را داشته باشند بایستی نسبت به تقاضای ویزا در موعد مقرر اقدام نمایند.

– دعاوی احتمالی شرکت‌کنندگان در نمایشگاه علیه برگزارکننده (در مورد غرفه و شرایط مربوط به آن و سایر اختلافات) باید کتباً به برگزارکننده منعکس گردد. این دعاوی تا یک ماه بعد از پایان نمایشگاه قابل رسیدگی خواهد بود.

– جمع‌آوری و بسته‌بندی کالاهای مورد نمایش باید یک روز پس از پایان نمایشگاه انجام گیرد.

– حداکثر زمان جمع‌آوری و تخلیه کالا و برچیدن غرفه و تحویل محل آن توسط شرکت‌کنندگان به برگزارکنندگان ۲ روز پس از اختتام نمایشگاه می‌باشد.

– چنانچه شرکت‌کننده‌ای نتواند ظرف مدت تعیین‌شده غرفه را تخلیه نماید برگزارکننده مسئولیتی در قبال حفظ و نگهداری کالا و سیستم غرفه‌بندی شرکت‌کننده نخواهد داشت.

– در صورت عدم تخلیه و تحویل بموقع غرفه، برگزارکننده مجاز است نسبت به تخریب غرفه و جابجایی کالاها اقدام نماید. بدیهی است هزینه تخریب غرفه و جابجائی کالاها و سایر هزینه‌هایی که برگزارکننده از این بابت متحمل می‌گردد از شرکت‌کننده دریافت خواهد گردید.

– در صورتیکه به علت بروز اختلاف از خروج کالای شرکت‌کنندگان جلوگیری شود به کالای آنها هزینه انبارداری تعلق می‌گیرد.

– در صورتیکه شرکت‌کننده جهت رفع اختلاف یا تسویه حساب به موقع و خروج کالاها اقدام نکند، کلیه کالاها پس از یک ماه به نفع برگزارکننده ضبط خواهد شد و در صورتیکه ارزش رسمی اجناس ضبط شده، کمتر از هزینه‌های مربوطه و خسارات وارده باشد، برگزارکننده می‌تواند نسبت به دریافت مابه‌التفاوت آن از طریق مراجع قضائی اقدام نماید.